Lista aktualności Lista aktualności

Grzybobranie z leśnikami

W sobotę 12 października mieszkańcy Elbląga i okolic mieli okazję wraz z miejscowymi leśnikami z Nadleśnictwa Elbląg wspólnie udać się na grzybobranie. „Grzybobranie z leśnikami” bo tak nazywa się ta impreza organizowana w ramach kampanii „Lasy Państwowe Dla Lasu Dla Ludzi”, odbyła się w lasach leśnictwa Dąbrowa w pobliżu Krasnego Lasu.

    W ramach grzybobrania leśnicy przygotowali konkurs z nagrodami na najlepszego grzybiarza. Poza leśnikami nad grzybobraniem czuwał specjalnie zaproszony doktor z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego Pan Dariusz Kubiak, który ciekawie opowiadał na temat grzybów, metodach ich zbiorów oraz o gatunkach, które przeciętnemu grzybiarzowi wydają się być niejadalne. Na zakończenie grzybobrania odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek.

    Z naszego grzybobrania nikt nie wyjeżdża z pustymi rękami. Łącznie w ciągu 3 godzin trwania grzybobrania nazbierano przeszło 50 kg grzybów. Głównie były to Opieńki, Podgrzybki, Kozaki, Borowiki i Maślaki. Rekordzistka nazbierała 6,76 kg grzybów zdobywając w ten sposób pierwsze miejsce w konkursie.

    Miłośników grzybów oraz wszystkich tych co lubią przebywać na świeżym powietrzu w lesie zapraszamy za rok.