Lista aktualności Lista aktualności

Jedno Dziecko Jedno Drzewo

 „Jedno Dziecko Jedno Drzewo” to wydarzenie, którego celem jest promocja sadzenia drzew, dbałości o lokalną przyrodę i zieleń w miejscu naszego zamieszkania.

W dniu 25 listopada przy jednej z elbląskich ulic odbyło się sadzenie drzew, przez rodziców z nowo narodzonymi dziećmi oraz włodarzami miasta i leśnikami z Nadleśnictwa Elbląg.  

Zamierzeniem wydarzenia jest posadzenie drzew przez rodziców, nowo narodzonych dzieci, dzięki czemu rodzice w symboliczny sposób mogą pozostawić dzieciom pamiątkę ich narodzin. Wzbogacającą jednocześnie nasze miasto o nowe drzewa, których rola w oczyszczaniu powietrza, dostarczaniu tlenu, tworzeniu przyjaznego krajobrazu i łagodzeniu klimatu w mieście jest bardzo ważna.

Inicjatywa w Polsce została zainicjowana przez Minister Małgorzatę Golińską w 2019 roku, w Szczecinku. Jest ona wzorowana na tradycji Szwajcarskiego miasta, w którym władze sadzą drzewa wszystkim nowo narodzonym mieszkańcom.

Lipy drobnolistne zostały posadzone przy alei Józefa Piłsudskiego w Elblągu ( pomiędzy ulicą Dąbka, a ulicą Robotniczą – na przeciwko targowiska miejskiego).