Lista aktualności Lista aktualności

Prace leśne w leśnictwie Dębica (13.07 - 31.07.2020 r.) - Bażantarnia

Informujemy, że w okresie od 13.07 do 31.07. 2020 r. prace leśne realizowane w leśnictwie Dębica odbywać się będą w sąsiedztwie:

 

  • szlaku rowerowego GreenVelo   oraz  czerwonego szlaku pieszego w Elbląskiej Bażantarni (prace prowadzone będą w oddziałach leśnyych 339i, b oraz 338l)

 

 

Dokładną lokalizację oddziałów można sprawdzić na stronie internetowej Bank Danych o Lasach lub aplikacji na telefony mobilne o tej samej nazwie (link: https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/ )

 

W trakcie prowadzonych prac szlak rowerowy i pieszy pozostaną otwarte, a ewentualne chwilowe utrudnienia mogą powstać podczas ścinki, zrywki i wywozu drewna z lasu. Prace prowadzone będą przy wykorzystaniu wielooperacyjnej maszyny – Harwestera.

 

Rozpoczęte prace leśne to tak zwane cięcia trzebieżowe, których celem – oprócz pozyskania drewna – jest pielęgnacji istniejącego drzewostanu. Zabieg ten wykonuje się nieco wyprzedając naturalne zjawisko wydzielania się (zamierania) słabszych drzew co pozwala na pozyskanie drewna zanim ich drewno straci swoje naturalne właściwości.  Dzięki temu zabiegowi pozostałe w lesie drzewa uzyskają więcej przestrzeni do wzrostu, światła oraz wody.

 

Przypominamy, że drogi przy której prowadzone są prace, to wewnętrzne drogi leśne, na których obowiązuje między innymi zakaz wjazdu dla pojazdów silnikowych. Poruszając się takimi drogami zawsze należy zachować ostrożność ze względu na możliwość spotkania na niej maszyn leśnych oraz samochodów z drewnem i samochodów służby leśnej. Ze względów bezpieczeństwa prosimy także o stosowanie się do poleceń służby leśnej oraz pracowników Zakładu Usług Leśnych, realizujących prace.  

Za utrudnienia przepraszamy.