Lista aktualności Lista aktualności

Ultra Wysoczyzna

24 kwietnia na Wysoczyźnie Elbląskiej odbył się pierwszy ultramaraton nazwany Ultra Wysoczyzną.

Tego dnia niemal 800 biegaczy zjechało się do Elbląga i Tolkmicka aby ruszyć szlakiem biegnącym niemal w zupełności lasami zarządzanymi przez Nadleśnictwo Elbląg.

Jak się okazało wiele osób biorących udział w zawodach przeżyło miłe zaskoczenie, przemierzając lasy naszego nadleśnictwa, nie spodziewając się aż tak zróżnicowanego terenu, o wielu wzniesieniach i dolinach z przepięknymi krajobrazami i widokami także na Zalew Wiślany.

Jako partner wydarzenia nadleśnictwo Elbląg przygotowało trasę biegu, porządkując drogi leśne i szlaki zrywkowe , których codziennym przeznaczeniem jest wywóz i zrywka drewna. Uporządkowaliśmy także korony i drzewa, które w wyniku silnych wiatrów poprzewracały się na trasę szlaku. Wstrzymaliśmy także prace leśne w okolicach trasy biegu, do czasu zawodów, w celu zapewnienia bezpieczeństwa osób biegających.

Odwiedzając lasy  warto pamiętać, że obowiązujący w Polsce model leśnictwa oparty jest o zasadę takiego zagospodarowania lasu aby mógł pełnić on różnorodne funkcje jednocześnie. Między innymi służył ludziom – jako miejsce wypoczynku i relaksu, gospodarce – był niekończącym się źródłem drewna oraz przyrodzie – stanowił miejsce ochrony cennych roślin, zwierząt i zbiorowisk przyrodniczych. Cieszymy się, że w niedzielny weekend lokalny las stał się źródłem przyjemności i zmagań odwiedzjących nas biegaczy z całej Polski.

Wszystkim uczestnikom ultramaratonu dziękujemy za przybycie i gratulujemy osiągniętych wyników, a organizatorowi LABOSPORT gratulujemy udanego wydarzenia.