Lista aktualności Lista aktualności

Zielony Punkt Kontrolny – Cesarskie Kadyny

W piątek 28 maja w Kadynach otwarty został nowy Zielony Punkt Kontrolny. Jest to oryginalna polska koncepcja powierzchni z siecią stałych punktów kontrolnych do uprawiania orienteeringu, znanych na świecie pod nazwą Permanent Orienteering Courses.


Sieć 26 słupków powstała dzięki inicjatywie Elbląskiego Klubu Orienteeringu GRYF i Hotelu Folwark Kadyny Hotel & SPA oraz przy współpracy z Nadleśnictwem Elbląg. Aby skorzystać z tej propozycji aktywnego wypoczynku, należy wydrukować lub ściągnąć na telefon, specjalną mapę z naniesionymi lokalizacjami i numerami słupków, odpowiednio się ubrać i przygotować i ruszyć do lasu.


W Nadleśnictwie Elbląg to trzeci obiekt tego typu. Dwa pozostałe znajdują się w elbląskiej Bażantarnii oraz w przylegających do nich lasach zwanych Prochownią. Wszystkie informacje na temat przygotowanych tras można znaleźć na stronie internetowej Nadleśnictwa Elbląg, stronie Zielonego Punktu Kontrolnego oraz na stronie Elbląskiego Klubu Orienteeringu Gryf.


Dla najwytrwalszych biegaczy przygotowana jest specjalna nagroda. Każdy, kto przejdzie przez wszystkie punkty ZPK na terenie Nadleśnictwa Elbląg i udokumentuje to na kartach startowych, otrzyma medal Korony Wysoczyzny Elbląskiej – szczegóły również na stronie EKO Gryf.


Życzymy miłego spędzania czasu na leśnych bezdrożach.