Asset Publisher Asset Publisher

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku zaprasza na II Submisję Drewna Cennego

Celem submisji jest umożliwienie zakupu najcenniejszych jakościowo sztuk drewna, pozyskanych w wyniku cięć planowych i wyselekcjonowanych przez powołaną do tego celu komisję.

Przygotowania do submisji zaczynają się dużo wcześniej. W roku poprzedzającym, spośród drzew przeznaczonych do wycinki, wybierane są te o szczególnie wysokiej jakości i posiadające cechy okleiny i na tym etapie jesteśmy w stanie oszacować ich ilość i masę. Wyznacznikiem przy wyborze sztuk na submisję stanowią względy techniczne drewna – jakość techniczna określana zewnętrznie na korze (sęki, róże, guzy, zabitki, krzywizna), pierśnica (grubość drzewa). Głównym kryterium wyboru jest jakość drewna.

Wybrane sztuki są transportowane na składnicę, gdzie po raz kolejny, z bardzo dużą dokładnością są mierzone, by móc określić ich dokładny wymiar i masę. Place ekspozycyjne drewna wyznaczono w trzech nadleśnictwach: Lipusz, Gdańsk  oraz Elbląg.

Ten rodzaj drewna stanowi niezwykle cenny i poszukiwany przez koneserów surowiec mający bardzo specyficzne i szczególne zastosowanie: m.in. w przemyśle meblarskim, czy do wytworzenia wysokiej jakości beczek używanych w winnicach, instrumentów i wiele innych. Jego niewielka ilość na rynku drzewnym stanowi o jego unikatowej wartości dla potencjalnych oferentów.  

 

     Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w submisji. Wszelkich informacji dotyczących organizowanej submisji udziela Wydział Gospodarki Drewnem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku e - mail: marketing@gdansk.lasy.gov.pl  tel. +48 58 321 22 72.

Otwarcie ofert odbędzie się w siedzibie Nadleśnictwa Lipusz w dniu 7 marca br. o godz. 9.30, natomiast w dniu 8 marca o godz. 11.00 nastąpi ogłoszenie wyników.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku:

http://www.gdansk.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/uwaga-submisja-