Asset Publisher Asset Publisher

Kadyny MTB Maraton 2014 rozstrzygnięty

W minioną niedzielę 7 września W lasach Nadleśnictwa Elbląg gościliśmy wielu znakomitych rowerzystów górskich.

Maraton zorganizowany przez Nadleśnictwo Elbląg oraz Gminę Tolkmicko i Hotel Folwark Kadyny został rozstrzygnięty na  trasie pomiędzy Kadynami a Tolkmickiem, w terenie o charakterze górskim.

W maratonie udział wzięło 101 kolarzy, głównie z Trójmiasta, Olsztyna Kwidzyna i Elbląga. Zawody okazały się bardzo emocjonujące, a zawodnicy walczyli do ostatniego metra. Zwycięzcą maratonu w kategorii Open mężczyzn został Bartosz Banach uzyskując czas 1:39:20, drugie miejsce z czasem jedynie o 1 sekundę gorszym zajął Andrzej Kajzer, trzecie miejsce przypadło Piotrowi Rzeszutkowi, który uzyskał 1:41:19. W Kategorii  Open Kobiet klasyfikacja medalowa wygląda następująco: I miejsce - Anna Świrkowicz (2:04:29), II miejsce – Marzena Janczarska (02:13:16), III miejsce – Karolina Tkaczuk (2:36:24).

Przed startem kolarzy, Nadleśniczy Nadleśnictwa Elbląg – Mariusz Potoczny oraz Burmistrz Tolkmicka - Andrzej Lemanowicz oficjalnie otworzyli nowy szlak rowerowy MTB, który dostępny będzie dla miłośników kolarstwa górskiego przez cały rok.