Wydawca treści Wydawca treści

Zielony Punkt Kontrolny

Zielony Punkt Kontrolny

   Nadleśnictwo Elbląg i Elbląski Klub Orienteeringu "GRYF" zapraszają do korzystania z oferty przygotowanej w ramach ogólnopolskiego projektu "Zielony Punkt Kontrolny" - nowatorskiej koncepcji udostępniania lasu. Projekt zrealizowany na bazie niniejszej koncepcji może być wykorzystany do uprawiania sportu, rekreacji, turystyki, zajęć edukacyjnych i szkoleniowych, a jednocześnie pozwala wypocząć i aktywnie spędzić czas na łonie natury. Polega on na odnajdywaniu przy pomocy mapy rozmieszczonych w ciekawym terenie stałych punktów kontrolnych.

   W lokalnych lasach umieściliśmy 76 stałych punktów kontrolnych, które rozłożone zostały w dwóch obszarach i ujętych na mapach: "Bażantarnia" – 30pk., "Prochownia"-20pk., "Cesarskie Kadydny"–26pk. Punkt Kontrolny jest to drewniany słupek, na którym zamieszczony jest numer oraz perforator. Potwierdzeniem odnalezienia (zaliczenia) punktu jest odbicie na mapie znacznika za pomocą perforatora znajdującego się na słupku.

   Przygotowaliśmy 31 tras, które umieściliśmy na mapach w skali 1:10 000. W naszym projekcie mamy propozycję 5 typów tras: biegową, narciarską, Nordic Walkig, rowerową oraz Sportowej Nawigacji Satelitarnej. Trasy zróżnicowane są także pod względem stopnia trudności. Dzięki takiej różnorodności każdy znajdzie dla siebie ciekawą propozycję.  

   Aby skorzystać z naszego Zielonego Punktu Kontrolnego należy: pobrać bezpłatnie plik z odpowiednią mapą, a następnie ją wydrukować i udać się na początek trasy (zgodnie z podaną poniżej tabelą) oraz pokonać trasę odbijając znaczniki perforatora na karcie startowej na mapie. Szczegółowa instrukcaja korzystania z Zielonego Punktu Kontrolnego znajduje się poniżej w plikach do pobrania .


   Mapy zasadnicze ze wszystkimi punktami i dodatkową legendą, bez propozycji tras, w formacie A 3, w ograniczonej ilości są dostępne bezpłatnie  również w:

  • Biurze Nadleśnictwa Elbląg.

 

Link do strony Elbląskiego Klubu Orienteeringu "GRYF"

 

link do strony Polskiego Związku Orientacji Sportowej

link do strony Zielony Punkt Kontrolny

 

 

 

Legenda;               BnO                     - Biegi na Orientację

                               NBnO                   - Narciarskie Biegi na Orientację

                               Nordic Walking  - trasy dla chodzących z kijkami

                               SNS                       - Sportowa Nawigacja Satelitarna

 

Format wydruku map :

  • Mapa zasadnicza ze wszystkimi punktami - A 3
  • Mapy z propozycjami tras - A 4
  • Karty startowe dwa warianty 22 i 30 PK - A 4